Unul sec cu canibali
Ce gandeste un canibal cand vede pitici?
“Azi mancam mititei…”
Cine se trezeşte de dimineaţă râde mai bine
Ce gandeste un canibal cand vede pitici?
“Azi mancam mititei…”
Un canibal cu fiul lui văd un avion.
Fiul zice:
– Tată, ăla se mănâncă?
– Nu tot, fiule, numai miezul!
Canibalul catre copiii sai:
– Copii, sa fiti cuminti anul asta, ca, daca nu vine Mos Craciun, n-avem din ce face friptura…
Suna soneria. Sotia disperata se roaga:
– Doamne, fa sa dispara amantul, iar sotul sa nu stie nimic.
La care o voce din inalturile cerului spune:
– Bine, fie…te scap… dar cand o sa mori o sa ti se traga de la APA.
Sotia a fost bucuroasa ca a scapat de amant, gandindu-se ca in ceea ce priveste apa…
va avea grija si se va feri.
Peste un timp apare o oferta de nerefuzat pentru o croaziera pe mare, impreuna cu
toate prietenele ei.
Se duce femeia in excursie, cand deodata incepe o furtuna.
Femeia iar se roaga:
– Doamne, stiu ca mi-ai spus ca o sa mor din cauza apei…dar acum, gandeste-te….
sunt atatia oameni nevinovati…pentru mine o sa omori toti oamenii de pe acest vas?
La care vocea raspunde:
Undeva, pe langa Polinezia, a naufragiat un vas de croaziera. Doi bastinasi canibali gasesc o revista “Playboy” aruncata de valuri mal. Unul dintre ei zice: “Ai dracu’, ce lista de bucate aveau astia…”