Cum saluta Obama

Cine se trezeşte de dimineaţă râde mai bine

13 septembrie 2011 – Întâlnirea preşedintelui României, Traian Băsescu, cu preşedintele Statelor Unite ale Americii, Barack Obama (Washington, S.U.A.)
Preşedintele României.
Mai interesant este ca Presedintele Romaniei purta insigna cu drapelul Romaniei pus invers:

Conform Constitutiei:
(1) Drapelul Romaniei este tricolor; culorile sunt asezate vertical, in ordinea urmatoare incepand de la lance: albastru, galben, rosu.
httpv://www.youtube.com/watch?v=yo5zH0Il8B0
Obama: E timpul să îţi iei rămas bun de la poporul tău!
Gaddafi: De ce? Pleacă undeva?…

Imagine de pe computergames
Vezi şi ce s-a întâmplat în realitate cu Berlusconi (video) 🙂